İletişim Hattı +90(438) 211 27 26
Haberler

Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı

  • 23.03.2018

 Çevre yolu üzerinde kadın girişimci Gülüzar Özdemir tarafından hizmete açılan "Gül Bayan Kuaförü" adlı işyenin açılışını Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Hakkari Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Hilal Turğay birlikte yaptı.

Açılışa, HATSO Meclis Başkanı Nazım Demir, KOSGEB Hakkari İl Müdürlüğü uzmanı Ziya Ökdemir, Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Abdi Arslan, Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Akboğa, Vedaş arıza ekibi ile çok sayıda davetli katıldı.

HATSO Başkanı Servet Taş, kadın girişimcilerin işsizliğin yoğun olduğu Hakkari’de yeni işyerleri açmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Taş,”Ticaret ve Sanayi Odası olarak göreve geldiğimizde zaman 80 ilde KOSGEB vardı. Ancak Hakkari’de yoktu. Bizim hedeflerimizden biri KOSGEB’in Hakkari’ye getirilmesi idi.

Yoğun çabalarımız sonucu KOSGEB müdürlüğü kurduk ve İl geneline ekonomik katkısı herkes tarafından bilinmektedir. Yeni işyerini hizmete açan kadın girişimci Gülüzar Özdemir ise KOSGEB’e hibe için başvuracak ve neticesini beklemektedir” dedi.

Kadın girişimci Gülüzar Özdemir ise "Gül Bayan Kuaförü" adlı işyerini hizmete açtıklarını belirterek, Hakkari’nin hizmetin en iyisine layık olduğunu söyledi. İşyerlerinde 3 kişinin istihdam edildiğini ifade eden Özdemir, herkesi yeni işyerlerine beklediklerini belirtti.

Açılış töreni davetlilere yapılan ikramlarla sona erdi.

  • Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı
  • Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı
  • Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı
  • Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı
  • Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı
  • Gül Bayan Kuaförü" Hizmete Açıldı

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi