İletişim Hattı +90(438) 211 27 26
Haberler

Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi

  • 10.03.2018

 Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (HATSO) konferans salonunda “Hakkari’de Kadın Girişimci Olmak” konulu panele Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak, HATSO Başkanı Servet Taş, Hakkari Barosu Başkanı Avukat Sayın Zeydin Kaya, İş Kadınlarından Adana Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda KAGİDER üyesi olan Filiz Yaldız,

TOBB Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevda Keskin, Hakkari Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Pelin Yoğun, Hakkari Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi Başkanı Elif Ermağan,

Örnek Kadın Girişimci Nurgül Koyun ile Hakkari’li kadın girişimciler katıldılar.
  Panelin açılış konuşmasını yapan HATSO Başkanı Servet Taş, kadınların ekonomik ve sosyal yaşamda önemli mesafeler kat ettiklerine değinirken,Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir dedi.

Taş,”Bu konu,  sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur.

Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşıyor.

Ayrıca, Meslek Kuruluşları olarak, kadınların  sosyo- ekonomik hayata aktif katılımlarını desteklemeği kendimize birincil görev edindik. Bu bağlamda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiası olarak her zaman kadınlarımızın ticarette, ekonomide ülkemizin kalkınmasına büyük faydalar sağlayacakları şiarıyla, her ilde Oda ve Borsalarımız bünyesinde Kadın Girişimcilerimizden oluşan kurullar oluşturduk.

Gerek TOBB Başkanımız gerekse biz Oda ve Borsa Başkanlarımız kadınlarımızın yaşamın her alanında gösterdikleri çabayı ve emeklerini önemsiyoruz. Bugünkü etkinlikleriyle bizleri bir araya getiren Odamız Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımıza ve Hakkari Üniversitemizin Kadın Sorunları Uygulama Araştırma Merkezine teşekkürler ederiz” dedi.

Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi Pelin Yoğun’un, moderatörlüğünü yaptığı panelde, TOBB Hakkari Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevda Keskin, Hakkari’de Kadın Girişimci olmak konusu üzerine geçmişten bugüne kadar olan faaliyetlerini sunum halinde katılımcılara aktardı.

Panele konuk misafir olarak davet edilen Adana Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve KAGİDER üyesi Filiz Yaldız Yaşamın Her Alanında Kadının Rolü konusu hakkındaki rol modellik üzerine düşünce ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Hakkari’de Kadın Girişimcinin Başarı hikayeleri üzerine de Hakkari Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi Başkanı Elif Ermağan ve Büşra Moda Dikimevi işletme sahibi Nurgül Koyun kadın girişimciler olarak başarı öykülerini anlattılar.

Büyük katılımın sağlandığı ve ilgi gören panel Hatso Başkanı Servet Taş’ın, Adana Uğur Yaldız Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve KAGİDER üyesi Filiz Yaldız’a Hakkari’ye gelerek panele katılımlarından dolayı plaket takdimi ile panel sona erdi. 

  • Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi
  • Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi
  • Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi
  • Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi
  • Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi
  • Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi
  • Hakkari’de 8 Mart Paneli Düzenlendi

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi